Veri Güvenliğiniz;
 Sipariş veren kullanıcılarımızdan derlenen tüm şahsi bilgiler, elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında güvenle saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan Aksoy Şifalı Bitkiler'in e-Ticaret personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. Kanunlarımız ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. Kullanıcılarımızdan derlenen kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmadan hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde paylaşmamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslar ile paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve tüm bilgilerin güvenliğini ve gizliliğini garanti ederiz. 
 Resmi makamlarca usulü dairesinde Müşteri bilgilerinin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince paylaşılması istenen bilgiler kadarı teslim edileceğini bildirmekteyiz.
Veri Paylaşım Durumları;
 Kullanıcılarımızın onayı ile bu bilgiler site tarafından değerlendirilerek ürün güncellemeleri, indirim duyuruları, kampanyalar ve özel teklifler amacıyla kullanılabilir.
Kredi Kartları Güvenliği Hususunda;
aksoysifalibitkiler.com.tr sayfamızın alt yapısında kullanılan tüm sistemler en son teknolojiler kullanılarak oluşturulmakta ve kullanılan teknolojilerde gerçekleşen değişim ve gelişimlere göre güncellenmektedir.
 aksoysifalibitkiler.com.tr sayfamızdan alışveriş yapan tüm müşterilerimizin kredi kartı güvenliğini, ilk planda tutmaktadır. Rapid SSL güvenlik sertifikası ile kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada/sipariş ve ödeme işlemleri sayfalarının tümü özenle şifrelenmektedir. Tarayıcılarınızda bu sayfalarda yaptığınız işlemleri kilitli anahtar şeklinde size göstererek doğruluğu onaylanmaktadır. Bu işlem marifetiyle tarayıcınız gönderdiğiniz hiç bir bilgiyi üçüncü şahıslar görüntüleyemez.
 
 Tüm Müşterilerimizin online işlemlerini güvenle yapabilmeleri için Rapid SSL güvenli ödeme sistemini oluşturan sayfalarda Rapid SSL 128 Bit SSL (Secure Sockets Layer)  sertifikası kullanılmaktadır.  Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak Rapid SSL tarafından 128 bit SSL protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili ödeme sistemine ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, tehlike arz edecek hiç bir durum hasıl olmamış olur. Sizde güven içinde alışveriş yapabilmiş olursunuz.
    Bunun yanında alışverişlerinizde kullandığınız kredi kartı bilgilerinin hiçbir parçası sistemimizde saklanma, kayıt edilmez ve kredi kartınızı tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi tarafından erişilememektedir. Güvenli bölgede girilen kredi kartı bilgileriniz; ilgili bankanın ödeme onaylama sistemine yönlendirilir ve bankanızdan gelen onay ya da ret mesajına göre siparişiniz işleme alınır.
    Sistemimizde kredi kartıyla yapılan işlemler için, Kredi Kartı güvenlik kontrolü olarak adlandırdığımız ek güvenlik prosedürleri uygulanmaktadır.
    Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.
Online Alışverişlerde Kredi Kartı Güvenliğiniz için;
    Bahsi geçen kişisel içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini, sunduğu hizmetleri daha verimli kılmak ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek, müşterilerimizin ürünlerimiz hakkında verimliliğini sağlamak amacıyla analiz edip yorumlayıp ve seçkin iş ortakları ile paylaşmak hakkımızı saklı tutmaktayız.
    Kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli davranın, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) başkalarına vermeyin. Çalıntı kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan kişilere karşı önlemler alan e-alışveriş siteleri bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibi ile iletişime geçmektedirler. Ekstreniz elinize geçtiğinde gerçek dışı harcamalarla ilgili firmalarla iletişime geçin.